Warning: The magic method WPML_Absolute_Url_Persisted::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer221072/public_html/autoinstalator/global-metodi.com/wordpress32186/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/classes/url-handling/resolver/wpml-absolute-url-persisted.php on line 30
Co nie działa w firmie kiedy ludzie się nie komunikują? - Global Metodi usługi dla HR szkolenia coaching

Co nie działa w firmie kiedy ludzie się nie komunikują?

DLACZEGO KOMUNIKACJA W FIRMIE JEST TAK WAŻNA?

Odpowiednia komunikacja i przepływ informacji w firmie to kluczowy składnik sukcesu. Warto o nią zadbać.

Oto co może się zdarzyć jeśli komunikacji nie będzie:

 • Pracownicy nie wiedzą nad czym pracują i czym zajmują się ich koledzy, mogą robić podwójnie te same rzeczy
 • Klient dostaje oferty z innymi warunkami od dwóch różnych osób z tej  samej  firmy! ( tak, tak  to fakt)
 • Brak koordynacji tematów, tematy umykają, klient nie dostaje odpowiedzi, lub otrzymuje ja z dużym opóźnieniem
 • Pracownicy nie znają priorytetów firmy ( często nie znają jej samej i nie wiedza do końca czym się zajmuje lub jakie projekty prowadzi)
 • W zespołach, działach tworzą się konflikty wynikające z niedomówień lub plotek

Jak w skrócie i najprościej zadać o dobry przepływ informacji i prawidłową komunikację w Twojej  firmie:

 1. Zadbaj o strukturę organizacyjną firmy i o określenie podziału obowiązków/ zakresu odpowiedzialności  pracowników. Uzgodnij je z nimi aby się nie dublowali. Zadbaj aby wszyscy w firmie wiedzieli kto się czym zajmuje i nad czym pracuje.
 2. Określcie zasady współpracy i komunikacji z klientami: jak się komunikujecie, czy  przyporządkowana jest  osoba do danego klienta, w jaki  sposób o niego dbacie.
 3. Czy Twoi pracownicy  wiedzą jakie są wartości firmy, jej polityka, co jest w firmie ważne i  nad czym pracuje? Sprawdzisz to najłatwiej prosząc aby przedstawili w kilku zdaniach swoją firmę. Warto się o to  zatroszczyć , bowiem  to  ludzie są wizytówką firmy, nie google czy inna reklama na portalach  społecznościowych.
 4. Organizuj regularnie ( krótkie i na temat)  spotkania koordynacyjne na różnych poziomach  struktury firmy ( działowe lub kadry) po to aby wymieniać się informacją, zadaniami, monitorować postępy.
 5. Do informowania pracowników o tym co się dzieje możesz używać maila: informacja o nowym pracowniku, o istotnych zmianach w firmie, dużym kontrakcie, komunikaty. Pamiętaj jednak aby tych informacji nie było za wiele i za często- ponieważ ludzie nie będą ich po prostu czytać!
 6. Pytaj, pytaj, pytaj… Nawet jeśli z pozoru wszystko idzie gładko, warto rozmawiać z ludźmi, pytać o ich zdanie, czy  nie potrzebują wsparcia. To nic nie kosztuje, a tworzy  atmosferę.

Zawsze można poprawić komunikację i relacje w firmie aby osiągać lepsze wyniki od konkurencji oraz być skutecznym.

Chętnie pokażę Ci jak to robić.

Zapraszam na moje szkolenia z komunikacji oraz prace indywidualną w tym zakresie.

global@global-metodi.com

Zadzwoń do mnie