adminBez komentarza

Jakie kompetencje dziś cenią najbardziej pracodawcy?

W jednym z magazynów opublikowano listę kompetencji przyszłości.

Są to:

•Umiejętność krytycznego i logicznego myśleni

• Wyszukiwanie wartościowych informacji z natłoku i łączenie ich w całość

• Kreatywność czyli zdolność do niekonwencjonalnego myślenia

• Komunikacja interpersonalna

• Umiejętność pracy w grupie

Ja ze swojej strony dodałabym jeszcze zaangażowanie i zarządzanie czasem, oraz koncentrację. Dlaczego? Bo po pandemii, kiedy praca zdalna stała się normą, pracownicy nie chcą wracać do firmy, a co za tym idzie nie integrują się, nie utożsamiają się z organizacją, brakuje swobodnej wymiany pomysłów ( to nie to samo co online).

Sporo organizacji szuka teraz pomysłów jak ściągnąć pracowników z powrotem do firmy. Jeśli chodzi o zarządzanie czasem, mocno łączy się z umiejętnością pozyskiwania właściwych informacji z ich natłoku. W gąszczu atrakcyjnych treści, filmików, zajęć łatwo się pogubić i zejść na niewłaściwy tor. Czas , to jak mawiano kiedyś pieniądz i ci co zabiegają o nasz czas i uwagę na portalach społecznościowych doskonale to wiedzą.

Koncentracja? Jak najbardziej. Jej brak jest pochodną serwowania nam zbyt wielu treści i możliwości na raz, oraz braku umiejętności wyboru. Dość powszechne doświadczenie: w wolnym czasie jest tyle możliwych rzeczy do zrobienia, tak dużo chciało by się zrobić, że nie robi się nic. Z koncentracją mocno wiąże się efektywność, bo przecież efektywnym jest się wówczas kiedy konsekwentnie idzie się we właściwym kierunku aby osiągnąć wcześniej zdefiniowany cel.

Tak więc do działa- nie pozostaje nic innego, tylko szlifować swoje kompetencje przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

pl_PLPolish